Deshihk ´s Blog ?

Stojí Acer Aspire One za ty peníze ?

Když jsem přemýšlel jak začít tento článek, tak mě napadlo co ho nenapsat na mém netbooku Acer Aspire One o kterém celá tato recenze je ?. Takže tyto řádky co právě čtete, jsou psané venku na lavičce a nade mnou jen mraky, přesně tak jak jsem si přál.

Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150

Ale zpět k netbooku. V článku o tom jestli netbook ano, nebo ne, jsem svoje důvody pro koupi tohoto modelu vysvětlil, takže není co znovu vysvětlovat. Vemu to od začátku, netbook jsem koupil za rovných 7500 kč (po slevě z 12500) a po dokoupení neoprenového pouzdra a nového hlodavce (rozumějte myši), mě celá tato "sranda" stála přibližně 8300 kč. Což podle mě není zas tak hrozné.

Abych uvedl na správnou míru to, že jsem si dokoupil myš, ikdyž samotný netbook má touchpad, leč nějak jsem ho neopochopil, a pracovalo se mi sním velmi krkolomně a nepohodlně. Je podle mého na pohodlné ovládání poměrně malý a úzký. Ale co bych chtěl od 10-ti palcového netbooku, kde se všechny prvky (bohužel, buhudík?) musí podřídit malým rozměrům tohoto přístroje. Trochu mě překvapilo, že v balení s netbookem nebyl ochranný obal, ale to bych asi za ty peníze chtěl už moc.

Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150

Obal byl pro mě klíčový, protože by netbook bez něj nevydržel dlouho bez poskrvnky. Největší problém, ale nastal při vybírání pouzdra (sleeve), protože jsem si koupil model Aspire One s 6-ti článkovou baterií, jejíž zadní část přečnívá dobré dva centimetry oproti klasické verzi s tříčlánkovou baterií. Naštěstí jsem si objednal správný obal (neoprenový), který se "roztáhl", aby uchránil moje těžce vydělané penízky.

Koupil jsem si černobílý model (bílý venku, černý vevnitř), částečně proto, že v nabídce zrovna jiný neměli. Avšak jsem zjistil, že tato kombinace barev je stylová a že jsem si vybral dobře. Teď něco k samotnému netbooku. Vrchní část monitoru (víko) má poměrně lesklý povrch což mi zas tak nevadilo, ale lesklá část kolem samotného displeje mě moc nepotěšila, protože by z ní hned mohla FBI snímat otisky, jak je celá šmouhatá, a otlapkaná ode mě.

Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150

Naštěstí klávesnice tímto neduhem netrpí (okolí klávesnice je napůl matné). Musel jsem si zvykat na menší klávesnici, než na kterou jsem byl zvyklý celý život, hlavně absence numerické klávesnice (která se zapíná speciálním tlačítkem) mě ze začátku dost nervovala. Naštěstí už jsem si zvykl, takže mi to nedělá takové problémy, ale přesto mě to vadí.

Ohledně vnitřností tohoto netbooku není moc co psát (psali už to jiní mnohokrát a určitě tomu rozumějí víc než já), takže zmíním jen například bluetooth adaptér (který nepoužívám vůbec), čtečku pamětových karet (kterou taktéž nepoužívám) a hlavně WiFi přijímač (který používám takřka pernamentně). Abych nebyl tak technologicky strohý tak jsem si koupil model s HDD 160 Gb, protože si kupovat verzi s SSD diskem mi připadalo pro mě nevýhodné.

Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150 Acer Aspire One d150

Hlavním mým nárokem na netbook byla výdrž při provozu na baterie. Z toho důvodu jsem si koupil model s 6-ti článkovou baterií, která podle různých testů měla výdrž až 9 hodin. Nevím jak se na tuto hodnotu páni testeři dostali (nejspíše měli netbook zapnutý na stole, bez puštěných aplikací a jen na něj devět hodin koukali). Mě baterie vydržela nejvíc asi 7 hodin, ale se zapnutým WiFi, takže možná těch 540 minut (9 hodin), není úplně scestných. Avšak při práci s OpenOfficem a spuštěnou Operou je těch pár hodin dostačujících.

Abych konečně odpověděl na otázku z titulku článku, tak podle mého stojí za to si ho koupit. Přesvědčila mě kvalita zpracování, svižnost OS, výdrž baterie a cena. Má sice své mouchy, ale pro mé "terénní" psaní článků a brouzdání po netu mi stačí.

Nakonec se musím přiznat, že začátek článku je smyšlený, doopravdy tento článek píši v noci ležíc na posteli, leč se zmiňovaným netbookem O:) Snad jste se v článku dozvěděli něco nového, nebo aspoň jste si ním ukrátili dlouhou chvíli.

V okolí článku se "vyskytuje" pár vlastních fotek mého netbooku Acer Aspire One D150.Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeZa co me tak trestate?
mallox | 14.07.2009 16:28

No, popravde receno bych si Acer nekoupil nikdy :) Asi jsem uz rozmazleny kvalitou IBM, sic jsem vysolil nadprumernou castku ale take jsem nadprumerne spokojen. U techto novych notebooku opravdu nemohu pochopit, ktery mamlas vymysli rozmisteni konktoru. Jak nekdo muze pod pravou ruku dat USB, nebo napajeni. Nekteri tam strkaji i VGA. Boze

Taky názor
Deshihk | 14.07.2009 17:05

Nemám zkušenosti s jinýmy notebooky, ale jsem celkem spokojen (je možné až vyzkouším nějaká jinačí,tak se budu chytat za hlavu co jsem to koupil). Sice rozmístění konektorů pravda není zrovna ideální, ale jinak za ty peníze to je podle mě dobrý netbook.

Budu ho mít
kosty | 24.01.2010 15:17

Dobrý den chtěl bych se zeptat jsetli to má cenu na něj vydělávat asi půl roku??

Reakce:
Deshihk | 24.01.2010 22:34

Půl roku je poměrně dlouhá doba a za tu se může na trhu objevit dost nových modelů, které jistě předčí cenou i vlastnostmi zmiňovaný Aspire One. Tedy doufám že jsem správně pochopil dotaz.

Zkušenost po roce používání netbooku
Deshihk | 30.11.2010 08:45

Abych se sám přiznal, tak nečekal jsem že mi netbook od Aceru vydrží tak dlouho. Neustále ho nosím sebou, občas spadne na zem, wifi pernamentně zapnuté a on pořád žije. Vlastním netbook Acer Aspire One více jak rok a stále funguje jako první den. Jedinou výtku mám k baterii (6článkové), která po roce služby už ztrácí svoji původní výdrž (6-8 hodin) a vydrží cca 4-6 (záleží na zátěži). Jinak naprostá spokojenost.


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk