Deshihk ´s portfolio ?

Moje projekty, moje „designy“ - nic víc, nic míň.

Projekt Koncepty.cz

Koncepty aut

Mezi moje hlavní projekty patří web Koncepty.cz. Na myšlenku webu specializovaného pouze na koncepty a prototypy aut, mě přivedla chuť po informacích z tohoto segmentu webů. Jenže v té době nebylo v České republice dostatek aktuálních článků o této scéně, tak jsem si vytvořil vlastní projekt.

Koncepty.cz sledují scénu koncepčních vozů, které jednotlivé automobilky představují pro ukázku nových technologií nebo stylů designu. Na tomto projektu jsou publikovány spíše komplexnější články, až když je k dispozici dostatek kvalitních informací vybranému konceptu vozu. Více informací naleznete na www.koncepty.cz.

Kód i design stránky (starší verze, jejíž náhled je ZDE) jsem dělal sám, bez větší průpravy ohledně kódování a používání Photoshopu, takže výsledek podle toho vypadá. V současné době se pracuje na nové verzi, ale netuším, kdy se dostane do internetových vod, protože mě zaměstnávají ostatní aktivity (především psaní článků).

EDIT: Nakonec jsem se dostal k vypuštění nové verze poměrně rychle (zásluhu na tom má jistě hromada energy drinků). Takže nová verze je v provozu od 18. Února 2010. Prozatím ale vychytávám případné chyby a vše ladím, takže ne vše funguje na sto procent. Pro novou verzi jsem použil free šablonu Arthemia, kterou jsem uzpůsobil svým potřebám (css styly apod.).

Projekt Sériovky.cz

Sérivé automobily

Tento projekt by nevzniknul, kdyby neexistovaly Koncepty.cz. Jedná se totiž o "nástavbu" mého projektu o koncepčních automobilech. Prakticky reaguje na články o konceptech a rozvíjí využití konceptů a prototypů v sériových automobilech. Tedy pokud se o některém z koncepčních automobilů z Koncepty.cz objeví informace o sériovém vozu z něj vycházejícím, tak vznikne článek. Ten samozřejmě je publikován na Sériovky.cz a články jsou navzájem prolinkovány.

Projekt vzniknul z mé chuti neskončit psaním pouze u konceptů automobilů, protože vývoj sériovek z nich je neméně zajímavý. Nechci tím rozhodně shazovat Koncepty.cz že na ně zanevřu. Po více jak roce funguování si získaly určité renomé mezi "autaři" a jsou často linkovány a zmiňovány v ostatních internetových zdrojích.

Sériovky.cz fungují na stejném redakčním systému jako Koncepty.cz (jedná se o Wordpress). Využívá dokonce stejnou šablonu (Arthemia), která je však lehce barevně odlišena. Tento krok jsem udělal, protože vzájemné spojení sériovek a konceptů je pro mě klíčové. V budoucnu má být propojení těchto dvou projektů více vidět, než jen na zmínkách v článcích, či podobných designech.

Vždyť Sériovky.cz rozvíjejí články na Koncepty.cz tím, že ukazují, jak směrem automobilky nakládají s jejich propracovanými prototypy a koncepty. Mnohdy jsou koncepty převedeny do sériové verze s identickou konstrukcí, prvky a dokonce i jmény. Někdy se však koncepční vozy nevyužijí v sériové výrobě, a tak jen „potupně“ čekají v depozitářích, či technických muzeích na budoucí reinkarnaci. Více na www.seriovky.cz.

Design Orange Stripes

Orange Stripes

Design Green Desire

Orange Stripes

Design Green Desire byl použit pro tento web/portfolio, jak už jste si jistě všimli.