Deshihk ´s Blog ?

Google AdSense - první výplata

Dnes jsem dostal svoji první výplatu z reklamního systému Google AdSense (2000 kč). Na tuto výplatu jsem šetřil skoro rok, a až ted se mi podařilo dosáhnout minima pro vyplacení což je 100$. Mým nejbližším cílem je zvětšit mé portfolio webů natolik a optimalizovat umístěné AdSense reklamy tak, abych každý měsíc dosáhl výplatního minima a já každý měsíc dostával výplatu.

Reklamní systém od Googlu jménem AdSense je založen na zobrazování reklam (textových nebo grafických) na webech partnerů a webmasterů stránek které Google schválil. Google porovnává typ reklam s vaším obsahem / textem vašich webových stránek a zobrazuje reklamy (pokud je to možné), které jsou nejvíc podobné obsahově a tématicky k vašemu webu. Majitelé stránek vydělávají za tzv. prokliky na vaše reklamy od vašich návštěvníků.

Stejný typ reklam se zobrazuje I ve vyhledávání ve vyhledávači Google. Tyto reklamy vkládají do systému inzerenti skrze systém AdWords. Veškeré reklamy si můžete uzpůsobit svým potřebám a vhodně je tímto začlenit do vzhledu vašeho webu. Můžete upravovat velikost I barvy jednotlivých prvků reklam.

Registrace do systému AdSense je zadarmo, jen záleží jestli se Googlu budou vaše stránky líbit. Také je velmi důležité dávat pozor na důsledné si hlídání toho, aby jste neporušili některé z pravidel. Za i jediné porušení bývá AdSense velmi tvrdý a “odměňuje se” banem (zrušením ůčtu a propadnutím všech dosud nevyplacených provizí). Cože je velmi nepříjemná situace, protože se sice můžete odvolat proti jejich rozhodnutí, ale v drtivé většině vaše prosby nevyslyší.

Myslím si že Google AdSense je vhodný na stránky s větší návštěvností, jinak dopadnete jako já kdy si “syslíte” každý cent aby jste dosáhli výplatního minima. Naštěstí za ten rok jsem naštěstí zlepšil umístění reklamních bloků na svých webech I umístil reklamy na další svoje webové stránky, takže zisk se zvýšil razantně a tak I to bude pokračovat v budoucnu snad. Škoda že i v tomto systému je cítit celosvětová krize (menší provize, méně reklam), takže i výdělky nejsou takové, které bych měl před rokem se svými momentálními weby.

Zde je už roky profláknutý "obrázek" publikovaný samotným Googlem o nejlepším umístění reklamního bloku z pohledu největšího clickrate (klikatelnosti). Největší clickrate je označen červenou barvou a postupně se snižující se účinností se odstín zesvětluje. Jen pro vysvětlení pro neznalé tak Navigation Bar = menu webu, Primary Content = hlavní obsah vašeho webu a Page Footer = patička vašeho webu.

Google AdSenseMůj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeAutor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk