Deshihk ´s Blog ?

Co umím ?

Co je potřeba k tomu aby si člověk mohl přivydělávat na internetu jako já? Prakticky vůbec nic nepotřebujete. Ani začáteční kapitál (peníze) a ani programátorské znalosti, ze začátku si stačí někde stáhnout free šablonu, doplnit obsah a umístiť ji na freehosting a máte hotovo.

Později je lepší investovat těch 300 kč do vlastní domény plus hosting když to myslíte se svým projektem vážně, ale není to pravidlo, obejdete se i bez toho. Jedinné co potřebujete je chuť něco tvořit a síla nevzdávat se když něco nevyjde.

Naštěstí jsem už daleko za freehostingy apod, ale umím něco víc? Posunul jsem se o trochu dál? Umím pouze tak na půl xhtml / css (prakticky v něm tápu) a zkouším co jak funguje mojí oblíbenou metodou „pokus-omyl“. V nejbližší době se budu snažit naučit aspoň kvalitní základy tohoto jazyku, abych mohl bezproblému kódovat svoje „designy“.

Co dál se budu učit za programovací jazyky? Pravděpodobně žádné, nepotřebuji je. Do teď jsem si na PHP, Javascript apod. platil lidi a tak to budu dělat i dále, protože se mi to vyplatí. Můžete namítnout, že mě to stojí peníze (a někdy i nemalé), ale než abych se učil tyto jazyky a dostal se na úroven „mých lidí“ kterým platím za práci, tak by mě to stálo spoustu času (čas jsou peníze), takže by toto bylo pro mě spíše kontraproduktivní.

A jelikož všechny peníze které jsem utratil za programátory, mi vydělay moje webovky, tak kdyby nějaký z projektů šel do “kytek” tak bych prakticky nic netratil (pouze svůj čas).

Takto se mohu soustředit na svoje projekty a jejich obsah a nemusím se starat o učení nových značek, syntaxí apod. Další co umím, je dělat zatím prý podprůměrné designy což se časem zlepší, až časem vychytám mušky (možná masařky) na vzhledech mých designů. Takže i za designy nemusím platit horentní částky, bud použiju freetemplate a upravím si ho, nebo si něco sám vytvořím, leč nevalné kvality zatím.Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeAutor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk