Deshihk ´s Blog ?

Praxe v autoservisu

Dnešním dnem bohužel skončila moje 3 týdenní praxe v jednom nejmenovaném autoservisu u nás ve městě. Tento autoservis je autorizovaným opravcem vozů Škoda, jejíž vozy jsou většinou náplní práce zdejších automechaniků a autoelektrikářů. Za svoji praxi jsem pracoval většinou na vozech Škoda Fabia (I, II), Octavia (I, II), Superb (I, II).

Nejdražší auto na kterém jsem dělal (servisní prohlídka a výměna brzdových kotoučů) byl Volkswagen Touareg v ceně přesahující 1 300 000 Kč. Nejbizardnějším “vozidlem” které se tam objevilo, byla bezesporu zahradní sekačka značky Mountfield, která přijela na výměnu oleje. Tato zakázka byla opravdu velmi podivná, ale práce jsme se chytily s chutí a se spoustou smíchu.

Celkově tento servis hodnotím velmi kladně, oproti minulému kde jsem měl možnost “pracovat” je tu ohodně dáván větší důraz na profesionalitu a kvalitu. Tomu odpovídá i technické vybavení dílny. Jen ve zkratce (abych vás nezahltil mnohými terminus technicus) jsem pracoval s přístrojem pro diagnostikou motoru, stanicí pro měření emisí, přístrojem pro měření geometrie náprav vozidel a se spousty dalších.

Dnes jsem se musel rozloučit s dílnou, která mi přirostla tak rychle k srdci. Za ty 3 týdny jsem si sice nezvyknul na ranní vstávání, ale bude mi chybět ta každodenní zajímavá (a náročná) práce na autech. Hlavně spolupracovníci / kolegové tu mají vytvořenou skvělou partu. Jejich vyprávení a vtipné zážitky z provozu servisu mnohdy překračovaly únostnost našich bránic a vyprávění vždy zakončilo bujarý smích . Snad se jednou jestli po vystudované škole zůstanu v oboru, tak doufám že skončím v podobném servisu, ne-li v tomto.Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeCekal jsem neco vice kritickeho :)
Anonym | 07.06.2009 21:51

Nedavno me dostalo kdyz po me za servisni prohlidku me Fabie po 60tis km chteli pres 7 tisic Kc.


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk