Deshihk ´s Blog ?

Netbook ?

Jak se čím dál tim víc otepluje a venku je kromě deštivých dnů i občas hezky, tak mě napadlo koupit si notebook na „práci“ venku, nebo ve škole. Chtěl bych totiž vidět sluneční svit nejenom přes skla oken mého pokojíčku kde pod stolem trůní můj počítač.

Chtěl bych si jít sednout ven na lavičku, či na strom, nebo kamkoliv jinam a v klidu si psát články na tento blog nebo na Koncepty.cz, nebo jen tak si brouzdat po netu díky free WiFi spotům v kavárnách nebo v obchodních centrech jako Futurum apod.

Jenže nechtěl jsem žádné přerostlé monstrum, za které bych zaplatil víc jak dvě měsíční výplaty. Po prohledání nabídek na netu a po doporučení kamarádů mi spočinul zrak na modelech zvaných netbooky. S tímto typem malých notebooků se v poslední době roztrhl pytel a mě zaujal nejvíce model Acer Aspire One.

Tento netbook má už svoji druhou generaci, která se dostala do oběhu letos v létě a má označení Acer Aspire One D150. Pro mě je velmi důležitý vzhled a výdrž baterií, takže nakonec si asi koupím 2. generaci (ikdyž je výrazně dražší) v kombinaci s 6-ti článkovou baterií (výdrž přibližně 7 hodin).

Tento netbook si nedávno pořídil i můj spolužák, leč ho po pár dnech zlikvidoval (kdoví jak a proč), ale i přesto bych šel do koupě tohoto netbooku. Když se odhodlám ke koupi (až si došetřím), tak zde budu publikovat svoje zkušenosti a připomínky.

Zajímá mě Váš názor čtenáři. Doporučili by jste mi tento netbook a proč, nebo máte jiného svého favorita?

Acer Aspire One Acer Aspire One Acer Aspire One Acer Aspire One Acer Aspire One Acer Aspire OneMůj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeEEE
Barbora | 19.06.2009 16:46

Přítel má doma Asus EEE a já už taky velice vážně přemýšlím o koupi - je výborný, když si chci jen něco přečíst nebo rychle najít na netu - rychle se nastartuje, je lehký, prostě super. Není to moc dobré na psaní, ale to se dá vyřešit externí klávesnicí. Acer na tom bude velice podobně. Mimochodem nabízí se teď i jako výhra v soutěži na http://www.kdesportovat.cz/soutez, kdybys za něj nechtěl platit ;-)

iPhone
rony | 19.06.2009 22:20

zaujimave riesenie je aj obycajny iPhone. Bezkonkurencny vo velkosti a tym padom ho mozes mat neustale pri sebe s prijatelnym pristupom na web, mail, nazretie na IM, Facebook... Netbook je vacsi a ma tam obvykle Linux ci Windows a na pracu s nim vonku sa treba zastavit a pripravit.

Notebook
Najja | 21.06.2009 19:04

Já měla před rokem ideu, jak budu ven chodit s notebookem, budu se v něm válet v posteli, práce i zábava dostane nový rozměr a já budu nadšená. Dnes jsem ráda, že chvíli vydržím být bez notebooku a ven ho tahat nemám chuť. Jako stroj na cestě mi slouží Nokia E51, doma do postele mám posteláčka HP a o netbooku do školy uvažuji hodně, hodně moc. Nakonec to ale stejně dopadne tak, že nevyužiji veškeré možnosti, které mi bude nabízet. Má to pak cenu? Ale ano, myšlenku, že budu surfovat na sluníčku, nebo že v parku lehnu do trávy a budu psát článek, mám stále. Už se to blíží - budu mít alespoň možnost si lehnout na dvorek. :D

Tak jsem si ho nakonec koupil
Deshihk | 03.07.2009 23:13

Tak jsem si nakonec koupil výše zmiňovaný netbook Asus Acer Aspire ONE d150. V nejbližší době napíšu "posudek" na tento minipočítač, ale zatím musím říct že naprostá spokojenost:)


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk