Deshihk ´s Blog ?

Jak monetizovat váš web pomocí prodeje odkazů

Nejdříve si musíme vysvětlit samotný pojem monetizace, který znamená získávání peněz (v tomto případě z vašeho webu). Takže buď je možnost se zaměřit na přímý prodej, teda nabízení vašich odkazů například na webtrhu apod, nebo starosti ohledně hlídání kdo zaplatil a na jak dlouho, nechat na systémech které se prodejem odkazů zabívají.

Tím myslím například Backlinks.com, nebo . Každý z těcho systému má nějaké klady nebo zápory a já se vám je pokusím všechny popsat.

Nejdříve pár informací o tzv Google Pageranku (zkráceně PR), což je takové hodnocení od samotného Googlu který tak hodnotí určitou relevantnost a přínostnost vaší stránky. Podle hodnoty PR se prodávají odkazy na systémech představených níže.

PR se počítá pro každou stránku v stupnici od 0 až do 10 a PR 10 má jen samotný Google.com a pár vyvolených stránek. Přepočet PageRanku se odehrává přibližně jednou za 3-4 měsíce, avšak nikdo neví přesně kdy bude příští přepočet (tzv. Google Dance).

Backlinks.com

Pomocí tohoto zahraničního systému můžete prodávat zpětné linky (backlinks) ze svých stránek a to za ceny které jsou napsány v tabulce níže.

Po registraci jednoduše vložíte jejich kód na svoje stránky a někdo si u vás koupí odkaz a zaplatí vám podle tabulky níže (cena je za měsíc "pronajmutí" zpětného linku).

V poslední době se mluví o tom že Google penalizuje weby které používají Backlinks.com, protože se se mu nelíbí samotné prodávání odkazů, tak proti tomu bojuje. Tento fakt musím bohužel potvrdit, takže registrace a prodávání přes tento systém se hodí pouze pro weby jako MFA, nebo minisite kde vám na rancích moc nezáleží, a chcete jen z něj dostat peníze. Registrace na Backlinks.com.


PageRank (PR) 1 Hlavní stránka $0.50 , podstránka $0.50
PageRank (PR) 2 Hlavní stránka $1 , podstránka $1
PageRank (PR) 3 Hlavní stránka $2 , podstránka $1.50
PageRank (PR) 4 Hlavní stránka $3 , podstránka $2
PageRank (PR) 5 Hlavní stránka $4.50 , podstránka $3.50
PageRank (PR) 6 Hlavní stránka $12.50 , podstránka $10
PageRank (PR) 7 Hlavní stránka $30 , podstránka $25
PageRank (PR) 8 Hlavní stránka $75 , podstránka $50

Text Link Ads

Tento web je asi nejvýdělečnější a nejkvalitnější z těch systémů co jsem zde prezentoval, protože poměrně pečlivě vybírá weby které zařadí do systému, takže si může dovolit vyplácet větší provize než ostatní, a také jejich systém je o hodně čistší a bezpečnější pro advertisery.

Ti se už nemusejí bát že by narazili tak často na MFA web nebo na linkfarmu jako se to občas děje na Backlinks.com . Ohledně penalizací od Googlu (viz výše backlinks.com) vedených proti webům prodávajích/kupujících v tomto systému jsem neslyšel ještě žádnou zprávu, že by někdo utrpěl prodejem/koupí v tomto systému.

V poslední době TLA (Text Link Ads) přidali dalo by se říct revoluční službu a tou je manuální přidávání odkazů. Už nemusíte mít vložený na vašich webech žádný jejich script, oni vám pouze pošlou email o tom, že si u vás někdo koupil link (odkaz) a pošlou vám i jeho kód a na vás je do 3 dnů ho vložit na váš web, aby jste dostali zaplaceno.

Tato nová funkce podle mého položí do kolen ostatní systémy podobného zaměření, protože už se nikdo nebude moct bát, že ho Google načapá na švestkách (že prodává odkazy), protože tento způsob bude těžko dohledatelný.

Takže největším problémem, je aby vám přijali váš web, protože stránky s menším PR než 4 prostě neberou (vyjímečně i PR3, ale to je opravdu už štěstí). Registrace na .Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeBacklinks sel s cenou dolu.
ASDF | 03.05.2009 14:37

Backlinks sel ted neuveritelne s cenou dolů. To je solidne na hovno.

Cena mě připadá pořád stejná
deshihk | 03.05.2009 15:43

To ASDF: Já používám Backlinks na webech které jsou jen na takovéto obětování a jejich pády ranků mi jsou jedno. Cena mě připadá pořád stejná, spíše klesl celkový prodej odkazů. A příště klidnější výrazy...dík

zkušenost s BL
Mikoš | 04.11.2009 23:39

Ahoj, používám Backlinks už řadu měsíců, a nestalo se mi, že by mi to nějak ovlivilo PageRank webu. Jsems nima maximálně spokojený, fungují systémem "nastav a zapomeň" a každý měsíc přijdou na PayPal peníze. Zaplatí se mi jima multihosting i pro další projekty, náklady na domény a ještě něco zbyde ;) jinak podrobnější článek o BL najdeš třeba tady: http://www.stalosemi.cz/2009/10/jak-vydelat-na-webu-s-malou-navstevnosti/

Moje zkušenost s BL
Deshihk | 06.11.2009 20:59

Já používám BL řekněme rok a půl a vždy došlo k penalizaci PR :) nejspíše na mě má Google spadeno jinak si to neumím vysvětlit, vždy měsíc po nasazení letí PR nenávratně dolů.

Reklamní tržiště
zedna | 04.01.2012 17:27

V dnešní době je málo reklamních trhů, které jsou spolehlivé. mlink taky už není co býval, protože se pořád střídají majitelé a jak komu vyplácí spolehlivě. Můžete ale zkusit třeba nový http://www.europads.eu


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk