Deshihk ´s Blog ?

Přehrávač ZEN Mozaic ála šachovnice ?

Krátce před Vánoci 2008 (nečekal jsem na povánoční slevy, chtěl jsem ho hned) jsem si koupil MP3 (4?) přehrávač Creative ZEN Mozaic. Přehrávač od Creativu jsem měl předtím jen jeden, ale byl jsem s ním spokojen jak už z pohledu kvalitního zvuku, tak i vzhledu ale ted zpět k mému novému přírustku. Pro mě nejdůležitější byl design což tento model splňuje špičkově, kombinace štíhlého těla s zvláštní „šachovnicí“ a velkým displejem mě dostala.

Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic

Vždy když se na něj z mých známých chce podívat, tak chvíli zkouší které z políček jsou opravdu tlačítka. Přehrávač přehrává většinu zvukových formátů, plus také avi soubory (video) a také dokáže prohlížet fotky. Samozřejmě že funkce rádia tu nechybí. Velmi mě překvapila a potěšila funkce zobrazování času, datumu, kalendáře a organizéru (vím asi dělám z komára velblouda).

Přístroj jednotlivé skladby řadí podle ID3 tagů. Přehrávač nebere v potaz jestli jste mptrojku nahráli v nějaké složce, čehož jsem se bál, protože byla pro mě noční můra 2Gb (celková pamět mého Mozaicu) hudby smíchané dohromady, naštěstí jsem zjistil, že kategorizování podle interpretů, hudebních alb a žánrů je mnohem pohodlnější, než na složky jak jsem byl zvyklý z minulých přehrávačů. Samozřejmě že hudba hraje i když prohlížíte fotky nebo kalendář.

Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic

Mp3 soubory, videa a fotky se přenášejí do přístoje pomocí speciálního programu, který je dodáván společně s přítrojem a dokáže ho obsluhovat každý BFU. Bez přítomnosti tohoto programu můžete nahrávat data pouze do prostoru přehrávače kde se k němu dostanete pouze zase přes počítač, přehrávač tyto data “nevidí”.

Na pozadí přehrávače můžete použít jakýkoliv obrázek, ale mě vyhovují pestrobarevná témata nahraná do přístroje už výrobcem. O velký displej jež zobrazuje krásně ostře barvy jsem se zpočátku bál, abych ho hned nepoškrábal, proto jsem si koupil originální „taštičku“ od Creativu a této investice nelituji.

Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic Creative ZEN Mozaic

Mozaic je napájen z integrované baterie (nevím co budu dělat, až jí se mnou dojde trpělivost a odumře) která se nabíjí ať už přes spojení s počítačem (miniUSB) nebo přes nabíječku normálně ze zásuvky (není v balení, je nutno si ji dokoupit, ale na cesty je šikovná)

Stejně tak mě překvapil integrovaný „repráček“ o jehož kvalitách se dá vcelku pochybovat. Ale jelikož nemám rád ty individua v autobusu, kteří si nahlas pouštějí mp3 tak, aby každý slyšel co poslouchají tak používání tohoto reproduktoru se mě netýká.

Několik let pro poslech používám sluchátka Philips Extra Bass, kvůli jejich nízké ceně, kvalitní reprodukci zvuku, tlumení zvuků vycházející od sluchátek do okolí a hlavně kvůli „trvanlivosti“, protože mě ostatní sluchátka vydrží maximálně měsíc než je zničím. Nakonec musím přiznat že tento mp3 přehrávač s těmito možnostmi a funkcemi byl můj první z těch "lepších" proto je tato recenze tak pozitivní.

V článku jsem použil vlastní fotografie a přikládám sem ještě oficiální video s naprosto infantilní hudbou.Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeMP3/4 - přežitek?
McQuack | 07.07.2009 03:33

Není už lepší si koupit nový mobil, který toto zvládá? Pro mě jednoznačně čím míň věcí po kapsách, tím líp-

Mě spíše vyhovuje
Deshihk | 07.07.2009 16:40

Mě spíše právě vyhovuje tato koncepce (mobil a přehrávač), protože mobil mám prakticky nejlevnější na trhu, a často ho zničím, takže neustálá investice do mobilu s mp3 přehrávačem pro mě není nejlepší řešení.


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk