Deshihk ´s Blog ?

Plány na rok 2010 - aneb co všechno se může ještě pokazit

V novém roce se nebudu bohužel vůbec „nudit“. V lednu mě čeká operace kolene, díky které budu několik měsíců bez sportu a o berlích.

Dále také si musím vyřešit, kam vlastně půjdu na . Nečekaně já, který jsem ještě před rokem nejhlasitěji tvrdil, že mě se výška netýká, chci jít na VŠ. On vlastně celý můj myšlenkový „vývoj“ toho že půjdu na VŠ je poměrně úsměvný. Nejdříve jsem o tom nechtěl ani slyšet (tato etapa trvala celý život až do konce druhého ročníku střední školy).

Mezi tím se můj názor změnil kvůli případným slevám na daních pro studenta, který podniká, takže od té chvíle jsem si byl jist, že chci na nějakou školu. V té chvíli mi bylo jedno, jestli se bude jednat o učňák, střední či vysokou. Prostě nějaký obor navštěvovat.

Letos v září jsem si řekl, že po maturitě nechci dělat ve svém oboru (stručně řečeno opravy automobilů). Takže jsem přemýšlel o výšce pouze na oddálení případného zapojení do pracovního cyklu. Jenže pak jsem přišel na existenci oboru Žurnalistika, který se vyučuje na pár vysokých školách v ČR. Nejvíce by mi vyhovovala nejspíše Univerzita Karlova v Praze, přesněji Fakulta sociálních věd, obor Žurnalistika. Jenže je otázka jestli mě na tento obor přijmou.

Jediné co vím, že tohle jediný studijní obor, který by mě bavilo navštěvovat. Možná že případně by mě bavil obor Marketingová komunikace a PR, který je na stejné fakultě jako žurnalistika. Pokud možno, tak bych si chtěl zkusit oba. Jenže tohle všechno záleží na tom, jak mi vyjdou lednové SCIO testy. Tyto testy jsem dělal před 4 roky, a jestli si to pamatuju dobře, tak jsem skončil přibližně u konce:D Takže snad jsem od té doby zmoudřel a dopadne to lépe než posledně. Jenže stejně netuším, jestli se budu moci na ně dostavit, když někdy v lednu (netuším kdy) jdu na tu operaci.

V březnu naštěstí pojedu na Ženevský autosalon, který by letos měl mít svoje 50 výročí (pokud se nemýlím). Takže tato akce bude jistě stát za to a snad mě vytrhne z případné šedivě nudné přípravy na maturitu.

Ano bohužel mě letos čeká maturita, na kterou jsem se ještě vlastně nezačal připravovat. Pouze jsem začal číst knížky, o kterých budu referovat při maturitní zkoušce z ČJ (já vím, začal jsem brzo), takže budu mít co dělat, abych stihnul dočíst všech 40 knih až do maturity.

Jinak co se týče mé internetové aktivity, tak mám v plánu zkvalitnit svůj projekt Koncepty.cz, jenže netuším, kdy práce na nové verzi dokončím, protože v poslední době vůbec nestíhám. Také mám v plánu rozjet dva menší projekty, protože jsem zavrhl cestu pomocí minisites či MFA. Takže se budu soustředit spíše na několik větších webů než na mnoho malých.

V tomto kroku mě také podpořila nutnost se od nového roku kvůli Google Adsense stát se plátcem DPH. Tento krok se mi v současné době nechce dělat, protože mi stejně Adsense v poslední době moc nevydělávalo, takže jsem ho ze svých webů stáhl a v nejbližší době nemám v plánu ho využívat. Těch nevyplacených 30 euro nejspíše nechám strýčkovi Googlu ať si něco hezkého koupí :D

Takže všem přeju vše nejlepší do nového roku a podobné blablabla…Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

Komentáře
steeve | 06.01.2010 17:58

Pokud se prorveš skrz 1100 lidí mezi 50 nejlepších, tak tě na Marketingu rádi přivítáme :-) (a scio se k nám nedělá)

přijímačky
Deshihk | 10.01.2010 20:15

Koukám že jsem se dostal asi k špatným informacím, takže se budu muset ještě poinformovat o přijímaček.


sanny | 02.09.2010 20:06

Mužu se zeptat jeslti jsi ty příjmačky udělal?

RE:
Deshihk | 05.09.2010 14:43

to Sanny: ne neudělal. Neprošel jsem sítem přijímacího řízení.


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk