Deshihk ´s Blog ?

10-ti mesíční získávání ŘP

Delší dobu jsem nenapsal žádný článek na blog, ale ne z důvodu toho, že by se nic nedělo, ale spíše naopak. Jsem totiž doslova zavalen prací na zakázkách ohledně psaní článků (copywriting, content writing), takže z toho důvodu jsem nestíhal příspívat svými články na tento blog.

Ale zpět k tomu co jsem chtěl dnes napsat. Hned na začátku prázdnin se mi „konečně“ podařilo to, o co se snažím už od září. Mluvím tu o získání řidičáku. Jelikož studuji automobilový obor, tak jsem (v rámci školní výuky) měl možnost si udělat „zadarmo“ řidičský průkaz skupiny B (osobní automobil) a C (nákladní automobil).

K prvním závěrečným zkouškám jsem se dostal až v polovině května, protože získat jízdy v autoškole byl boj, a třeťáci (tedy my) jsme si ze získávání jízd udělali prakticky sport.

Podle toho taky vypadali naše výsledky ve škole, protože jízdy byli plánovány většinou v době výuky, takže jsme místo školy jezdili hodiny v autoškole. Sice jsem se jízd na nákladní automobil bál (přeci jenom 10- ti metrový náklaďák s přibližnou váhou 12-ti tun je rozdíl oproti malé školní fabii), ale nakonec jsem v tom našel i jisté zalíbení.

K závěrečným zkouškám jsem se dostavil až v květnu (jak jsem psal výše), ale „podařily“ se mi opravdu skvěle. Obě jízdy (B i C) jsem naprosto zkazil, jediné co se mi podařilo byly testy, a technika. Takže jsem si začal přikupovat nové jízdy, takže původně autoškola „zadarmo“ (platili jsme pouze závěrečné zkoušky) se mi prodražila o několik tisíc.

Naštěstí mě napadlo si rozdělit závěrečnou zkoušku na dvě části (osobák a náklaďák), takže jsem se nejdříve připravoval na zkoušku na osobní automobil a poté když jsem ji udělal, až na náklaďák. Naštěstí se mi oboje podařilo, takže už asi týden mám ŘP o který jsem se snažil 10- měsíců.Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeGratuluju
18Mii18 | 27.08.2009 09:33

Ahoj tak Ti gratuluju k tvému novému ŘP ... Hodne štestí a málo nehod :)

jízda
David | 28.08.2009 13:25

Při své první jízdě mi instruktor řekl ať zatočím doleva a já samozřejmě zatočil doprava.


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk