Deshihk ´s Blog ?

Minulost a plány na budoucnost

Přesně před 19 lety jsem procitnul na tento svět a dnes na mé narozeniny se mi tato číslovka zná celkem dost vysoká. Pořád se cítím jako dítě a ne jako člověk hodný dospělého života. K dnešním narozeninám mi ze spousty mých známých jen 3 popřáli "hodně štěstí a zdraví".

Nevím přesně kam chci směřovat v životě. Nevěděl jsem to na základní škole a ani když jsem šel na střední tak jsem to též nevěděl. Když jsem v druhém ročníku na střední zjistil, že jsem si vybral správně, že auta a vše okolo mě zajímá a žene mě to vpřed, byl jsem rád. Jenže ted už to nevidím tak jako předtím. Nechci hned po škole se zapojit do toho pracovního cyklusu života. Chtěl jsem hned po maturitě nastoupit někde v autoservisu a pracovat si vesele asi do konce života.

Momentálně si spíše pohrávám s myšlenkou, že po úspěšném složení maturity to zkusím na nějaké vyšší odborné škole (nejlépe technického rázu). Přitom já jsem byl ten co "vykřikoval" že na tu vejšku mě nikdo nedostane.

Co se stalo že jsem změnil tak postoj a názory? Za vším stojí pravděpodobně ta černá tajemná krabice s klávesnicí a myší (počítač pro neuvědomělé), kterou jsem dostal až na začátku střední školy. Nedlouho poté jsme ve škole dostali úkol vytvořit vlastní jednoduché webové stránky. Tohoto ůkolu jsem se zhostil s nechutí, protože jsem o vytváření webovek nevěděl vůbec nic.

Ale nakonec jsem se do zadaného úkolu pustil a změnilo mi to můj dosavadní život (ač to zní sebevíc pateticky). Začínal jsem ůpravami free šablon, kde jsem se metodou pokus-omyl (mojí oblíbenou) učil základům html a css (a učím se do teď).

Pokračoval jsem umísťováním svých "výtvorů" na freehostingy a otravováním ostatních svými dotazy co je špatně, a co by šlo udělat lépe. V té době jsem začal slýchávat tu tajemnou zkratku SEO (search engine optimalization) neboli optimalizace pro vyhledávače. Na toto téma v nejbližší době napíšu pravděpodně článek/návod.

Před 3 měsíci jsem se rozhodl že si vytvořím vlastní web, s vlastním vlastnoručeně nařezaným nakódovaným designem. Tak vznikl projekt Koncepty aut. Ale nedávno jsem přišel na to že ventilovat své nálady a myšlenky skrze technické články o autech jaksi nelze, proto jsem si založil tento blog, jestli se tomu tak dá říkat. Zde si můžu odpočinout psaním článků podle sebe a nemusím se ohlížet na strohost technický článků (ano jdou udělat citově zabarvené, ale bylo by zvláštní kdybych tak začal psát až od 40-tého článku, tak jsem to vyřešil takto).

Takže co bych vlastně chtěl dělat? V poslední době jsem zamýšlel nad prací copywritera, nebo redaktora v nějakém internetovém webu o autech. Nejlépe s "výlety" na světové autosalony s možností psaní článků o autech a konceptech na mnou navštívených akcích. Ale to jsou jen sny, život vždy dokáže překvapit, takže se radči neodvažuju přemýšlet nad mojí budoucností a budu se snažit směřovat nějakým směrem (když už vím aspoň směr a to auta nebo počítače).Můj nový web najdete na OndřejMartinek.cz.

Spolupracuji na Pravopisně.cz - online diktáty tak, jak je neznáte.

KomentářeHehe, vůbec si nedělej iluze
satoo | 08.05.2009 07:42

Hehe, vůbec si nedělej iluze :) Me je 2x tolik, a citim se stejne porad jako dite :D

uvidíme časem
deshihk | 15.07.2009 17:23

to Satoo: tak aspoň si nemusím myslet, že jsem nějaký divný, když nás je víc dokonce i starších :D


Autor:

Email:

Nadpis:

Text:


Ano jsem člověk